Friday, August 09, 2013

Wochtzchée - T400



Wochtzchée - T400
Wochtzchée 2013

1. T400 04:00
2. Jääkiired 04:38
3. Masinkaja Masinaga 05:34
4. Algusemaiguline Lõpp 05:28

Kuula - osta!

Öeldakse, et heal lapsel mitu nime ja Taavi Tulevi muusikaprojektidel neid tõesti jagub. Ei vaidle vastu, et Taavi ise on hea laps ning kõik tema muusikalised tööd jäänud alati keskpärasusest kõrgemale, seega samuti väga head. Nüüd siis Wochtzchée nime all uus nelja looga neti-EP, mille vamem vend füüsiliselmeedial on päris tugevalt omanäoline reliis - limiteeritud ühe träkiga plaat mida sa kunagi ei kuula, sest selleks peaksid lõhkuma plastikümbrise. Aga kuulata saab bandcampis ning vajaduselka formaati koduarvuti jaoks osta.

Kui ma siin kuid tagasi vaimustusin Taavi Tulevi albumist "Televiisor On Tuksis", siis sinna kõrvale asetaksin samuti uue EP "T400". Ei räägi muusikalistest sarnasustest, vast leidub neidki, vaid hoopis tunnetuslikust - sama tugeva emotsionaalse löögiga olid mu jaoks mõlemad. Nagu välk selgest taevast, et paneb mängima, kerib paarkümmend sekundit ning siis lööb sutsaka ära, taipad poolehmatusega, et see sulle väga meeldib, see inspireerib sind ning täidab just õiged tühikud. Kui EDASI loomingu puhul olen täheldanud, et sekundeid peale seda kui oled mingist helist puudust tundnud, see kohe ka kostub, siis käesoleva albumiga on samalaadne lugu - tekib peas tunne, et miskit võiks lisaks olla ja siin see ongi. Tahad natuke helget sündipopilikkust, palun väga, soovid pikemalt uneleda, me lubame seda, soovid karmimat värinat, ei ole kadedad! Wochtzchée isegi astub sammu kaugemale ja ennetab su mõtteid, teades juba ette kõiki su meelesoove. "T400" on minu jaoks debüüdist heledama helikeelega, minimalistlikumalt peeneb ja sätetes täpsem suurepärane ambientitöö. Hea algus uue täispika albumi ootusele.

No comments: